Lady Gaga yll në Las Vegas

TIRANË, 7 Gusht/ATSH/- Në dhjetor të 2017, kishte njoftuar se kishte nënshkruar një marrëveshje për qëndrimin në Las Vegas. Tani Lady Gaga ka bërë të ditur detajet e aventurës së saj të re në Park MGM “qyteti që nuk fle”, që do të nisë më 28 dhjetor.

Ikona e pop-it do të mbajë dy shfaqje të ndryshme, “Enigma” (23 data) dhe “Jazz dhe Piano Engagements” (4 data).

Biletat do të dalin në shitje nga data 13 gusht dhe 27 datat e përgjithshme do të përhapen nga dhjetori deri në fillim të nëntorit 2019: do të jetë e qëndrueshme në Park Theatre, nga dhjetori 2018 deri në shkurt 2019, pastaj pas një pushimi do të kthehet së pari në qershor dhe më pas në tetor .

Sipas një njoftimi për shtyp, Lady Gaga Enigma “do t’i çojë fansat në një aventurë me hitet më të mëdha të saj pop”, ndërsa Lady Gaga Jazz & Piano do të fokusohet në “në versionet e këngëve të saj, ashtu si edhe muzikën e The Great American Songbook”.

Në një intervistë për People, ylli kishte thënë: “mezi po pres të ndaj “Enigmën”, me të gjithë fansat e mi dhe me Las Vegasin. Po krijojmë një spektakël që është ndryshe nga çdo gjë që kam bërë më parë. Sfidat mund të tejkalohen me kreativitetin dhe guximin që vjen nga fatkeqësia, dashuria dhe muzika “./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.