AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/7/2018

EDIMBUR – Presidenti amerikan, Donald Trump shkon në Skoci ku do të qëndrojë në një prej fushave të tij të golfit.

MOSKË – Vladimir Putin pret presidentin palestinez, Mahmoud Abbas.

PARIS – Festa kombëtare franceze shoqërohet me një paradë ushtarake.

PARIS – Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean Yves Le Drian pret homologun e tij japonez, Taro Kono.

SHËNPETERBURG – Belgjika dhe Anglia do të përballen për vendin e tretë, shumë simbolik, të Kupës së Botës. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.