AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/6/2018

SINGAPOR – Fjalim i sekretarit amerikan të Mbrojtjes, James Mattis në “Shangri-La Dialogue”, samiti i rëndësishëm aziatik mbi mbrojtjen.

PEKIN – Rifillojnë negociatat kino-amerikane në prani të sekretarit amerikan të Tregtisë, Wilbur Ross.

ROMË – Lëvizja Pesë Yjet bën thirrje për një manifestim të madh ditën e festës kombëtare dhe të parakalimit vjetor ushtarak.

KAJRO – Presidenti egjiptian i rizgjedhur, Abdel Fattah Al Sissi zhvillon fjalimin e tij të parë para Parlamentit. /G.S/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.