Ballina Etiketimet Zone euro

Etiketim: zone euro

BRUKSEL – BE paralajmëron kundër proteksionizmit

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian paralajmëroi sot kundër proteksionizmit, rreziku më i madh për ekonominë e zonës euro duke konfirmuar për momentin...

SOFJE – Moscovici: Anëtarësimi i Bullgarisë në zonën euro jo i...

SOFJE, 27 prill /ATSH-AFP/ - Pranimi i mundshëm i Bullgarisë në zonën euro duhet të përgatitet "me strategji" dhe "pa precipitime", konfirmoi sot komisioneri...

BRUKSEL – Shkalla e papunësisë në eurozonë bie në 8,5%

BRUKSEL, 4 prill /ATSH-AFP/ - Shkalla e papunësisë në zonën euro ka regjistruar rënie në muajin shkurt duke arritur në 8,5%, përqindja më e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA