Ballina Etiketimet Xhamia Mbret

Etiketim: xhamia Mbret

“Shqipëria e bukur”/ Xhamia Mbret në Berat kthim në identitet

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Xhamia Mbret ose Xhamia e Sulltanit, një nga xhamitë kryesore të Beratit ndodhet në qendër të qytetit si pjesë e një...

FOTO/ “Rrugët e Besimit”, kantier restaurimi në xhaminë Mbret në Berat

TIRANË, 13 maj/ATSH/ - Xhamia Mbret ose Xhamia e Sulltanit, një nga xhamitë kryesore të qytetit të Beratit, ndodhet në qendër të qytetit si...

FOTO/ “Rrugët e Besimit”, restaurohet Xhamia Mbret në Berat

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Xhamia Mbret ose Xhamia e Sulltanit është një nga xhamitë kryesore të qytetit të Beratit, ndodhet në qendër të...

FOTO/ Punime në xhaminë Mbret të Beratit, konsolidohen muret e jashtme

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Xhamisë Mbret në Berat po i konsolidohen muret e jashtme me teknikën e injektimit dhe heqjen e suvasë në portikun...

FOTO/ Berati sëndukë me thesare, zbulime të papritura në xhami

TIRANË,14 gusht /ATSH/ - "Prej muajsh tashmë Ministria e Kulturës dhe Instituti i Monumenteve të Kulturës, kanë hapur e ndjekin çdo ditë kantieret e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA