Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Aeroporti i Vlorës, me impakt të madh ekonomik e social

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Maela Marini/ - "E gjithë infrastruktura e transformuar nuk i thotë të gjitha dhe është e paplotë në impaktin e madh ekonomik dhe...

Investimet që transformojnë Vlorën

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Maela Marini/ "Ne e dimë se çfarë bëjmë për ta transformuar infrastrukturën e Vlorës". Kështu deklaroi sot, Kryeministri Edi Rama gjatë përurimit të...

Fusha e mbetjeve në Vlorë sipas standardeve mjedisore

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Maela Marini./ Vlora do të shpëtojë edhe nga një tjetër plagë shumë e rëndë e së shkuarës, fusha e mbetjeve. Kështu deklaroi sot...

Vlora me impiant modern të përpunimit të ujërave

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Impianti i përpunimit të ujërave në Vlorë është një vepër infrastrukturore shumë e rëndësishme për mjedisin dhe turizmin, e cila...

Rritet numri i turistëve të huaj në jug të vendit

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ - Bregdeti jugor i Shqipërisë po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve të huaj në këtë fillim sezoni turistik. Gjatë...

Bypass-et e Vlorës dhe Fierit, punimet nisin në shtator të 2018

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ - Në shtator të 2018 do të nisë puna për ndërtimin e bypass-eve të Fierit dhe të Vlorës. Kështu deklaroi sot ministri...

Qeveria, 130 milionë dollarë investime në katër vjet në zonën e...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/- Qeveria shqiptare ka investuar në zonën e Vlorës 130 milionë dollarë në katër vjet, një shifër e papërfytyrueshme katër vjet më...

Rama: Zhbllokuam kontratat mizerabël për bypass-et e Vlorës dhe Fierit

TIRANË, 23 qershor/ATSH-Maela Marini/ Puna për bypass-et e Vlorës dhe të Fierit do të nisin në muajin shtator për të mos u ndalur te...

Rruga e Lumit të Vlorës, zhvillim fshatrave të Jugut

TIRANË, 22 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Me investimet në infrastrukturë dhe projektet konkrete për mbështetjen e agroturizmit, qeveria po u jep fshatrave të Jugut zhvillimin...

Foto/Lufta kundër plastikës, aktivitet për mbrojtjen e mjedisit në Pyllin e...

TIRANE, 5 qershor/ATSH/-Në kuadër të luftës kundër plastikës, dita e sotme shërbeu edhe për të ndërgjegjësuar opinionin publik mbi rëndësinë e një mjedisi të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA