Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Rikualifikimi i qendrës historike të Vlorës, vijon prishja e ndërtimeve pa...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Rikualifikimi i zonës urbane pranë qendrës historike të Vlorës, është një vlerë e shtuar për qytetin turistik. Projekti ka nisur tashmë nga...

Karaburuni dhe Sazani, destinacionet e preferuara të 45 mijë turistëve

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ - Bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur Parkut Kombëtar Detar Karaburun-Sazan ishin ndër destinacionet më mbresëlënëse për 45 000...

Vlorë, nis projekti për rikonstruksionin e poliklinikës qendrore

TIRANË, 3 shtator/ATSH/- Poliklina qendrore e qytetit të Vlorës do të zhvendoset për t'i hapur rrugë rikonstruksionit të saj, që do ta kthejë atë...

“Koko fest” -Teatri i Vlorës me komedinë “Në dorë të fatit”

TIRANË, 3 shtator/ATSH/- "Në dorë të Fatit” titullohet komedia e vënë në skenë nga teatri "Petro Marko" i qytetit të Vlorës, që do të...

Manastirliu: Poliklinika e Vlorës së shpejti një qendër moderne mjekësore

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/262704207702989/ TIRANË, 1 shtator/ATSH/ - Poliklinika e qytetit të Vlorës do të transformohet në një qendër moderne mjekësore, falë rikonstruksionit të plotë të saj që...

Reforma e ujit, në qytetin e Vlorës vijon puna me ritme...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ - Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e Vlorës gjatë muajit shtator do të intensifikojë punën për reformën e ujit, ku...

Turistët ”pushtojnë” parkun arkeologjik të Orikut

https://www.facebook.com/DRKKVlorefaqjazyrtare/videos/2230495110312813/ TIRANË, 1 shtator/ATSH/ - Qyteti antik i Orikut, i ndodhur pranë qytetit të sotëm të Orikumit, në Vlorë, i themeluar nga Eubeati në shekullin...

Negociatat për aeroportin e Vlorës, Rama: Duam maksimumin për interesin publik

TIRANË, 1 shtator/ATSH-Maela Marini/ - Qeveria shqiptare po vijon negociatat për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, të cilat Kryeministri Edi Rama i cilësoi të...

Në vjeshtë, projekt për përmirësimin e furnizimit me ujë të bregdetit...

TIRANË, 1 shtator/ATSH-Maela Marini/ - Një projekt i rëndësishëm do të nisë të zbatohet nga vjeshta e këtij viti për përmirësimin e ndjeshëm të...

Investimet që transformojnë jugun, lungomare edhe në Radhimë

TIRANË, 1 shtator/ATSH-Maela Marini/ - Transformimi i gjithë vijës bregdetare të Radhimës në një vijë për këmbësorët dhe krijimi i një minibypass-i, një rrugë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA