Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Terminali i ri në Portin e Vlorës, përfundon brenda dy muajsh

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ - Një terminal i ri pasagjerësh po ndërtohet në portin e Vlorës, i dyti për nga madhësia në vend. Punimet për terminalin...

Drashovica mbledh 18 grupe folklorike në festivalin “Buçet kënga labe”

TIRANË, 17 shtator/ATSH/- Festivali Folkorik "Buçet kënga labe" mblodhi këtë fundjavë në fshatin Drashovicë, të Vlorës 18 grupe folklorike, banorë të fshatrave të 3...

Vlorë, pastrohen 2 km plazhe të qytetit bregdetar

TIRANË, 15 Shtator/ATSH/- Plazhet e qytetit të Vlorës ishin sot në qendër të një aksioni për pastrimin e tyre, në kuadër të ditës ndërkombëtare...

Foto/ Rikonstruktohet gjimnazi “Halim Xhelo” në Vlorë

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator e gjen tërësisht të rikonstruktuar gjimnazin "Halim Xhelo", në Vlorë. Kryetari i bashkisë së...

Vlorë- Punonjësit e prefekturës i bashkohen nismës për dhurimin e gjakut

TIRANË, 14 shtator/ATSH/- Punonjësit e Prefekturës së qarkut Vlorë iu bashkuan sot nismës së Kryqit të Kuq, për dhurimin e gjakut nën moton "Dhuro...

Vlorë – Landfilli në Sherishtë i jep zgjidhje problemit të menaxhimit...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ - Në afërsi të fshatit Sherishtë, njësia administrative Kaninë, Vlorë, pritet të ndërtohet një landfill i ri për menaxhimin e mbetjeve...

Vlorë – Reforma e ujit, përmirësohet shërbimi ndaj qytetarëve

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ - Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e Vlorës gjatë këtij muaji po intensifikon punën për rritjen e cilësisë së furnizimit...

Libra falas për 5029 nxënësit e shkollave të bashkisë Vlorë

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ - Rreth 4563 nxënës nga klasa e parë në të katërt, në bashkinë e Vlorës janë pajisur deri më sot me...

Libra falas për fëmijët e familjeve në nevojë

TIRANË, 9 shtator/ATSH/- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë vizitës në një familje në qytetin e Vlorës, që përfiton nga programi...

26 mijë turistë vizituan kalanë e Porto Palermos

TIRANË, 7 Shtator/ATSH/- Turistët e huaj dhe ata vendas kanë shfaqur një interes në rritje për monumentet e kulturës dhe parqet arkeologjike në Vlorë. Monumentet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA