Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Rruga e re e Pyllit të Sodës një hapësirë e re...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155841335031523/ TIRANË, 29 Maj/ATSH/ - Këtë sezon veror rruga e Pyllit të Sodës është një hapësirë e re turistike e qytetit të Vlorës, në jug...

GIZ, investime në impiantet e pastrimit të ujërave në Vlorë dhe...

TIRANË, 28 Maj/ATSH-Maela Marini/ - Shoqëria Gjermane për Bashkëpunimin Ndërkombëtar, GIZ, është angazhuar në një projekt ku do të ndërhyhet me investime në impiantet e...

Në qershor pritet të nisin punimet për ndërtimin e aeroportit të...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1302086083259027/ TIRANË, 20 maj/ATSH-Gjergji Mima/ - Puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës është duke vijuar sipas planifikimeve dhe pritshmëria është që diku nga muaji...

Kërkesa për ID-në, Nikolla: Komunikim i ri me prindërit me anë...

TIRANË, 20 maj/ATSH/- Ministrja e Arsimit ka reaguar për herë të parë ndaj akuzave të bëra nga opozita për çështjen e të dhënave të...

FOTO-“Aulona Interfolk”, dimensioni turistik dhe gërshetimi i traditave

Vlorë, 16 maj/ATSH-Harilla Koçi/.- Festivali Folklorik Ndërkombëtar “Aulona Interfolk”, që shënoi edhe startin e sezonit turistik në Vlorë, ishte përgjatë tre ditëve mjedisi ku...

FOTO/ Folku dhe turizmi bashkon në Vlorë 300 artistë ndërkombëtarë

TIRANË, 15 maj/ATSH/ - Ansambli "Epirus" nga Selaniku, Greqi, u shpall fitues i edicionit të 10-të të “Aulona Inter Folk Festival”, që u zhvillua...

Investimet në rrjetin energjetik, drejt përfundimit nënstacioni i Orikumit

TIRANË, 13 maj/ATSH/ - Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri inspektoi disa prej investimeve në rrjetin energjetik në zonën e bashkisë Vlorë. Në fillim...

Vlora çel sezonin turistik

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155804199936523/ TIRANË, 13 Maj/ATSH/ - E cilësuar si perla e rivierës shqiptare, Vlora çeli mbrëmjen e djeshme sezonin e ri turistik me një koncert festiv me...

Vlora ‘perla’ e rivierës shqiptare çel sezonin turistik

TIRANË, 12 maj/ATSH/ - Qyteti bregdetar i Vlorës, i cilësuar si ‘perla’ e rivierës shqiptare, çeli mbrëmjen e djeshme sezonin e ri turistik me...

FOTO/ Magjia e folkut europian dhe botëror në Vlorë, promovim fantastik...

TIRANE, 11 Maj /ATSH-Adela Alla/ - Qyteti i Vlorës mirëpret edicioni i 10 -të "Aulona Inter Folk Festival", i cili do të nis një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA