Ballina Etiketimet Vitore Tusha

Etiketim: Vitore Tusha

Kim takim me Vitore Tushën: Ka përgjegjësinë të drejtojë Gjykatën Kushtetuese...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Pas takimit, ambasadorja amerikane...

Del Monaco takon Tushën: OSBE e gatshme të ndihmojë Gjykatën Kushtetuese

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, u takuan sot për herë të parë me Kryetaren...

Zingraf takon kryetaren e KED: Të rivendoset menjëherë funksionaliteti i Gjykatës...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ “Një Gjykatë Kushtetuese funksionale është e një rëndësie qendrore për demokracinë dhe besimin e shqiptareve dhe shqiptarëve në institucionet e...

Funksionalizimi i Gjykatës Kushtetuese/ KED, rol thelbësor për ta vënë me...

TIRANË, 30 qershor/ATSH-Gjergji Mima/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca zhvilluan sot...

Komisioni Ekonomisë, shqyrton dekretin e Presidentit për kreun e KLSH-së

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Në komisionin e Kuvendit për Ekonominë, u prezantua sot Vitore Tusha, kandidatja e përzgjedhur nga Presidenti i Shqipërisë për pozicionin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA