Ballina Etiketimet Veliaj

Etiketim: Veliaj

FOTO/ Tirana solidare, hapet mensa e shtatë sociale

TIRANË,23 tetor /ATSH/ - Tre vjet më parë nuk mendohej që Tirana mund të kishte këtë klimë solidariteti ndaj njerëzve në nevojë. Sot, falë...

Investimet, Njësia nr. 5 model i transformimit në Tiranë

TIRANË, 22 tetor/ATSH-Maela Marini/ Në 3 vjet, falë punës dhe investimeve të bashkisë së Tiranës, Njësia Administrative nr. 5 është shndërruar në një model...

Akuzat e PD, Veliaj: Zona e Gardës do i kthehet qytetarëve

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ - Pas zgjerimit të pjesës jugore, Parkut të Liqenit do t’i shtohet edhe një hapësirë tjetër e gjelbëruar prej 2.5 hektarësh,...

Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të ri Botaniko-Zoologjik

TIRANË, 13 tetor/ATSH/- Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm, bashkia e Tiranës do...

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e...

Hapësira të reja magazinimi për bizneset tek Pazari i Ri

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ - Tregtarët e fruta-perimeve në zonën e Pazarit të Ri nuk do iu duhet të shqetësohen më për ruajtjen e produkteve...

Maratona e Tiranës, koordinohen përgatitjet e fundit të garës

-2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës- TIRANË, 3 tetor/ATSH/- Për të tretin vit radhazi, kryeqyteti do të mirëpresë 2500 vrapues nga 40...

2 kate parkim nëntokësor në rrugën e “Elbasanit”

TIRANË,22 shtator /ATSH/ - Para tre vitesh, ndërtimi i një parkingu nëntokësor në kryeqytet ishte diçka e paimagjinueshme. Por, sot në Tiranë, përveç dy...

Foto-Veliaj pret në takim kryetaren e komunës së Tetovës, Teuta Arifi

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ - Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në një takim homologen e tij, kryetaren e komunës së Tetovës,...

Ndrenika: I bindur se ashtu si shkolla “Kosova”, edhe Teatri i...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ - Askush nuk besonte se shkolla e djegur 15 vite më parë, do të çelte sërish dyert për nxënësit, por këtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA