Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

ZVICËR – Gati vaksina kundër COVID-19

GJENEVË, 22 prill /ATSH-DPA/ - Imunizimi masiv me një vaksinë të zhvilluar rishtazi kundër koronavirusit mund të fillojë në Zvicër në tetor, sipas imunologut...

SHBA – Fondacioni Gates kërkon një përpjekje botërore për prodhimin e...

UASHINGTON, 16 prill /ATSH-AFP/ - Fondacioni i drejtuar nga Bill dhe Melinda Gates kërkoi sot një bashkëpunim ndërkombëtar për prodhimin e një vaksine kundër...

SHBA – Guterres: Vetëm një vaksinë do ta rikthente botën në...

NJU JORK, 16 prill /ATSH-AFP/ - Kundër COVID-19 një vaksinë e sigurt dhe efikase mund të jetë mjeti i vetëm që do të rikthente...

BRUKSEL – EMA: Një vit para se vaksina kundër COVID-19 të...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH/- Enti rregullator i ilaçeve i Bashkimit EUropian vlerësoi se mund të kalojë një vit para se të vihet në dispozicion...

ITALI – Di Maio: Aleancë botërore për vaksinën kundër COVID-19

ROMË, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Sot ka një garë kundër kohës nga shkencëtarët, studiuesit dhe mjekët e gjithë botës për të gjetur një zgjidhje...

BRUKSEL – Von der Leyen: Konferencë donatorësh më 4 maj për...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të organizojë një konferencë donatorësh në internet më 4 maj...

COVID-19 – UNICEF: Shtyrja e fushatës së vaksinës së fruthit mund...

NJU JORK, 14 prill /ATSH-AA/ - Fondi i Emergjencës i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) ka paralajmëruar se shtyrja e fushatave për vaksinat...

ZVICËR – OBSH: E nevojshme vaksina për ndalimin e plotë të...

GJENEVË, 13 prill /ATSH-AFP/- OBSH tha sot se zhvillimi i një vaksine të sigurt dhe efikase është i nevojshëm për të ndaluar plotësisht transmetimin...

COVID-19 – Zelensky: Një milion dollarë shpërblim për gjetjen e vaksinës

KIEV, 13 prill /ATSH-AFP/- Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka premtuar një shpërblim prej një milion dollarësh për shkencëtarët vendas që do të kenë sukses...

MJEKESI/SHKENCE- Aurisicchio: Kemi studiuar pesë lloje vaksinash, dy prej tyre janë...

ROME, 12 prill /ATSH-ANSA/- Rezultatet e para të testeve paraklinike të pesë vaksinave të koronavirusit SarsCoV2 të kryera në Itali nga ndërmarrja Takis janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA