Ballina Etiketimet Urrejtje

Etiketim: urrejtje

BRUKSEL – Jourova: Lufta kundër urrejtjes në internet të ruajë lirinë...

BRUKSEL, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Eurokomisionerja për Vlerat dhe Transparencën, Vera Jourova theksoi sot se lufta kundër urrejtjes në internet duhet të shoqërohet nga...

STRASBURG – KiE: Duhen më shumë përpjekje kundër urrejtjes në internet

STRASBURG, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Këshilli i Europës u kërkoi sot 47 shteteve anëtare të bëjnë më shumë për të luftuar kundër urrejtjes në...

LUKSEMBURG – Urrejtja në rrjetet sociale, Facebook i detyruar të heqë...

LUKSEMBURG, 3 tetor /ATSH-AFP/ Një “web host” si Facebook mund të jetë i detyruar të heqë në nivel botëror, komentet e gjykuara si shpifje...

LONDËR – YouTube fshin 100 mijë video që nxisnin urrejtjen

LONDËR, 5 shtator /ATSH-ANSA/ - Në tremujorin e fundit u hoqën më shumë se 100 mijë video që nxisnin urrejtjen, thënë ndryshe pesë herë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA