Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

RUSI – Putini dhe Trump diskutojnë propozime ‘’konkrete’’ për lindjen e...

MOSKË, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Propozime për zgjdhjen e konfliktit në lindje të Ukrainës u diskutuan nga Vladimir Putin dhe Donald Trump gjatë samitit...

KIEV – Ukraina nënshkruan kontratë me “Airbus” për blerjen e 55...

KIEV, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Ukraina njoftoi sot se kishte nënshkruar një kontratë për blerjen e 55 helikopterëve civilë grupit francez "Airbus" për 555...

UKRAINË – Parlamenti i hap rrugën krijimit të një gjykate anti-korrupsion

KIEV, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas i hapi sot rrugën krijimit të një gjykate anti-korrupsion, me kërkesë të posaçme të Fondit Monetar Ndërkombëtar...

UKRAINË – Parlamenti shkarkon ministrin e Financave

KIEV, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas shkarkoi sot ministrin e Financave, reformatorin, Oleksandre Danyliouk, një prej negociatorëve kryesorë të Kievit me Fondin Monetar...

UKRAINË – Kryeministri kërcënon me dorëheqje në mungesë të miratimit të...

KIEV, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri ukrainas, Volodymyr Groisman kërcënoi sot se do të jepte dorëheqjen në mungesë të miratimit të shpejtë të masave...

UKRAINË – Babçenko: Qëllimi im ishte të jetoja

KIEV, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Gazetari rus, Arkadi Babçenko, vrasja e rreme e të cilit ngjalli kritika të shumta, theksoi se kishte kërkuar nëpërmjet...

UKRAINË – Vritet një gazetar rus, kritik i ashpër i Kremlinit

KIEV, 30 maj /ATSH-AFP/ - Gazetari dhe shkrimtari rus, kritik i ashpër i Kremlinit, Arkadi Babçenko u vra dje në mbrëmje në Kiev, ku...

UKRAINË – Evakuohet zona pas zjarrit dhe shpërthimeve në një depo...

KIEV, 3 maj /ATSH-AFP/ - Një zjarr, pasuar nga një seri shpërthimesh, u regjistrua sot në një depo municionesh pranë Kharkivit, në afërsi të...

KIEV – Ukraina hedh poshtë propozimin e ”Gazprom” për kalimin tranzit...

KIEV, 11 prill /ATSH-AFP/ - Kievi kundërshtoi sot propozimin e gjigantit rus ''Gazprom'' për të mbajtur një pjesë të vogël të kalimit tranzit të...

UKRAINË – Parlamenti emëron guvernatorin e ri të Bankës Qendrore

KIEV, 15 mars /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas emëroi sot pas disa muaj zvarritjeje guvernatorin e ri të Bankës Qendrore të Ukrainës (BQU), një vendim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA