Ballina Etiketimet Tregti e lire

Etiketim: tregti e lire

OSLO – BM dhe Norvegjia nënshkruajnë marrëveshjen e përkohshme të tregtisë...

OSLO, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Norvegjia dhe Britania e Madhe arritën një marrëveshje të përkohshme të tregtisë së lirë, me qëllim adresimin e efekteve...

SHBA – Ratifikohet marrëveshja amerikanoveriore për tregtinë e lirë

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e re për tregtinë e lirë mes SHBA-së, Meksikës dhe Kanadasë (AEUMC) u miratua sot nga Kongresi amerikan,...

SHBA – Etapa e parë e ratifikimit të marrëveshjes së tregtisë...

UASHINGTON, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Dhoma e Përfaqësuesve amerikanë, me maxhorancë demokrate, votoi sot në mbështetje të ratifikimit të marrëveshjes së re për tregtinë...

BM – Londra dhe Seuli nënshkruajnë një marrëveshje për tregtinë e...

LONDËR, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dhe Koreja e Veriut nënshkruan sot një marrëveshje për tregtinë e lirë që iu mundëson atyre...

BRUKSEL – BE dhe Meksika marrëveshje për një traktat të ri...

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dhe Meksika njoftuan arritjen e një marrëveshjeje në parim për modernizimin e traktatit të tregtisë së lirë...

TOKIO – Japonia refuzon bisedimet dypalëshe të tregtisë së lirë me...

TOKIO, 29 mars /ATSH-DPA/ - Ministri japonez i Financave, Taro Aso deklaroi sot se Japonia do të kundërshtojë negociatat dypalëshe të tregtisë së lirë...

ARGJENTINË – Mnuchin: SHBA-ja nuk ka frikë nga një luftë tregtare

BUENOS AIRES, 20 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin theksoi sot se vendi i tij nuk kishte frikë nga një luftë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA