Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

SHBA – Mattis: Përdorimi i armëve kimike në Siri, thjesht i...

UASHINGTON, 12 prill /ATSH-AFP/ - Përdorimi i armëve kimike në Siri është thjesht i pafalshëm, theksoi sot ministri amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis duke...

SHBA – Trump: Asnjëherë nuk kam thënë se kur do të...

UASHINGTON, 12 prill /ATSH-DPA/ - Koha për një sulm të mundshëm ajror kundër Sirisë nuk është përcaktuar asnjëherë, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump në...

AFGANISTAN – Talebanët vrasin guvernatorin e një province

KABUL, 12 prill /ATSH-AFP/ - Një guvernator i një distrikti afgan dhe të paktën gjashtë policë u vranë sot gjatë një sulmi nga ana...

SHBA – Trump anulon samitin latino-amerikan për shkak të çështjes siriane

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump nuk do të marrë pjesë, ashtu siç ishte parashikuar, në samitin e Amerikave, që do...

TURQI – Të paktën katër të vdekur pas një sulmi në...

STAMBOLL, 5 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën katër persona u vranë sot në Turqi kur një person hapi zjarr në një universitet në Eskisehir,...

BRAZIL – Sulmohet me armë zjarri eskorta e ish-presidentit Lula

RIO DE ZHANEIRO, 28 mars /ATSH-DPA/ - Eskorta e ish-presidentit brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva është sulmuar dje me armë zjarri, sipas një...

PARIS – Të paktën tre të vdekur dhe 16 të plagosur...

PARIS, 23 mars /ATSH-AFP/ - Sulmi terrorist islamik në jug të Francës ka shkaktuar vdekjen e tre personave dhe ka plagosur 16 të tjerë,...

GJERMANI – Berlini: Sulmi kibernetik kundër qeverisë krejtësisht i izoluar

BERLIN, 18 mars /ATSH-DPA/ - Sulmi kibernetik kundër rrjetit kompjuterik të qeverisë gjermane, që ndodhi rreth tre javë më parë, është izoluar krejtësisht, deklaroi...

AUSTRI – Tre të plagosur pas një sulmi me thikë në...

VJENË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Dy gra dhe një burrë, anëtarë të së njëjtës familjeje, u plagosën rëndë kur një person i paidentifikuar i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA