Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – NASA lëshon në hapësirë një sondë për të studiuar...

UASHINGTON, 3 maj /ATSH-AFP/ - Agjencia Amerikane e Hapësirës NASA po përgatitet për misionin e parë drejt Marsit që pas vitit 2012, duke lëshuar...

SHBA – New York Times regjistron 139 000 abonentë të rinj...

UASHINGTON, 3 maj /ATSH-AFP/ - New York Times ka fituar rreth 139 000 abonentë on line gjatë tre muajve të parë të vitit 2018,...

TEHERAN – Irani: Tërhiqemi nga marrëveshja bërthamore nëse del SHBA-ja

TEHERAN, 3 maj /ATSH-AFP/ - Irani theksoi sot se do të tërhiqej nga marrëveshja bërthamore historike, arritur me fuqitë e mëdha në 2015, nëse...

SHBA – Një delegacion i nivelit të lartë viziton Kinën në...

PEKIN, 2 maj /ATSH-DPA/ - Një delegacion me zyrtarë amerikanë për tregtinë do të vizitojnë Kinën për bisedime nesër dhe pasnesër për të ulur...

KINË – Pekini shpreson që dialogu Uashington-Phenian të sjellë progres substancial

PEKIN, 2 maj /ATSH-AFP/ - Kina shpreson që bisedimet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut do të mundësojnë që të arrihet në progrese substanciale,...

SHBA – Takohemi në… Facebook?

SAN FRANÇISKO, 2 maj /ATSH-AFP/ - Rrjeti social Facebook njoftoi sot objektivin e tij për të hyrë në tregun e faqeve të takimeve (faqe...

SHBA – Trump i indinjuar për rrjedhjet e informacionit për çështjen...

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot skandaloz publikimin nga "New York Times" të çështjeve që ai synonte t'i...

MUZIKË – DJ suedez Avicii është vetëvrarë

NJU JORK, 2 maj /ATSH-AFP/ - Dj suedez Avicii, i cili vdiq më 20 prill në Oman është vetëvrarë, raportoi sot web-i informues TMZ,...

SHBA – Shekerinska: Anëtarësimi në NATO do të kontribuojë për stabilitetin...

SHKUP, 1 maj /ATSH-MIA/ - Aspiratat e Maqedonisë për anëtarësimin në NATO dhe partneriteti strategjik me SHBA-në do të jenë temat e takimit të...

GJERMANI – Berlini kërkon përjashtim afatgjatë nga taksat amerikane për çelikun...

BERLIN, 1 maj /ATSH-AFP/ - Gjermania kërkoi sot një përjashtim afatgjatë nga taksat për importet e çelikut dhe aluminit, pas vendimit të Uashingtonit për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA