Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Uashingtoni i gatshëm për ndërhyrje tjetër në Siri

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-AFP/ - Donald Trump dhe aleatët e tij francezë dhe britanikë u shprehën se sulmi i ndërmarrë prej tyre rezultoi i...

Xhaçka vizitë në SHBA, takon sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Mattis

TIRANË, 15 Prill/ATSH/.- Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nisi sot një vizitë zyrtare në SHBA. Zyra e shtypit pranë Ministrisë së Mbrojtjes informon se, ministrja...

SHBA – Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

UASHINGTON, 14 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania...

SHBA – Trump: Mund t’i bashkohemi TPP-së

UASHINGTON, 13 prill /ATSH-AFP/ - Donald Trump njoftoi sot se synon t’i bashkohet marrëveshjes së re të Tregtisë së Lirë Transpacifike (TPP) nëse do...

SHBA – Nebenzia: Prioritet shmangia e një konflikti ruso-amerikan për çështjen...

NJU JORK, 12 prill /ATSH-AFP/ - Ambasadori rus në OKB, Vassily Nebenzia theksoi sot se prioritet ishte shmangia e rrezikut të një lufte, në...

MUZIKË – Mariah Carey: Vuaj nga çrregullime bipolare

NJU JORK, 12 prill /ATSH-AFP/ - Këngëtarja e famshme amerikane, Mariah Carey tha se vuante nga çrregullime bipolare dhe për këtë arsye kishte nisur...

SHBA – Pompeo: Vitet e politikës së butë amerikane përballë agresionit...

UASHINGTON, 12 prill /ATSH-DPA/ - Mike Pompeo, i emëruar në krye të diplomacisë amerikane, pritet të deklarojë sot para Senatit se vitet e politikës...

Kosova, përparime në rrugën drejt integrimit europian

PRISHTINË, 12 Prill/ATSH/.- Rruga e Kosovës drejt Bashkimit Europian nuk ka dilema, por është mjaft e qartë dhe institucionet tona po bëjnë punë të...

SHBA – Trump bën përgjegjës Sirinë dhe Rusinë për sulmin e...

UASHINGTON, 11 prill /ATSH-AFP/ - Donald Trump bën përgjegjës Sirinë dhe Rusinë për sulmin e dyshuar kimik të kryer të shtunën në Duma, deklaroi...

SHBA – Jep dorëheqjen këshilltari i Donald Trump për Sigurinë e...

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Këshilltari i Donald Trump për Sigurinë e Brendshme, Tom Bossert ka vendosur të lërë postin e tij, njoftoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA