Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Presidenti i çmimit ”Pulitzer” dorëhiqet pas akuzave për abuzim...

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - I akuzuar për abuzim seksual nga një shkrimtare, presidenti i çmimit prestigjioz ''Pulitzer'', Junot Diaz është tërhequr nga presidenca,...

SHBA – Ross pret progrese në diskutimet me Kinën për shkëmbimet...

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Tregtisë, Wilbur Ross pranoi se SHBA-ja dhe Kina kishin një hendek të madh për të zhdukur...

SHBA – Uashingtoni: Inspektimet në centralet bërthamore iraniane duhet të vazhdojnë

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë kërkon që inspektimi i centraleve bërthamore iraniane të vazhdojë, pavarësisht tërheqjes së SHBA-së nga marrëveshja bërthamore...

SHBA – OKB-ja krijon një grup pune për të nxitur idenë...

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi sot një kuadër pune për hartimin e një pakti të ardhshëm për klimën,...

SHBA – Samiti historik Trump-Kim më 12 qershor në Singapor

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Samiti historik mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit koreano-verior, Kim Jong Un, do të mbahet më 12 qershor...

GJERMANI – Merkel kërkon çtensionimin e situatës në Lindjen e Mesme

AIX-LA-CHAPELLE, 10 maj /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi sot çtensionimin e situatës në Lindjen e Mesme pasi, sipas saj, tashmë atje bëhej...

VJENË – SHBA nuk i ndalon financimet në AIEA për programin...

VJENË, 10 maj /ATSH-DPA/ - SHBA nuk do të ndalojë së financuari inspektimet e Agjencisë Ndëkombëtare për Energjinë Atomike (AIEA) në Iran, pavarësisht nga...

Të martën publikohen përgjigjet e Lotarisë Amerikane

TIRANË, 10 Maj/ATSH/ - Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë hedhur Lotarinë Amerikane. Të gjithë ju që...

SHBA – Trump pret tre amerikanët e liruar nga Pheniani

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump priti sot në mesnatë tre amerikanët e liruar nga Pheniani, një imazh i fortë dhe...

MANILA – Manovra ushtarake amerikano-filipinase

SAN ANTONIO, 9 maj /ATSH-AFP/ - Forcat filipinase dhe amerikane simuluan sot një operacion për zbarkimin në një plazh të Detit të Kinës Jugore,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA