Ballina Etiketimet Shameti

Etiketim: shameti

Shameti: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk cenojnë marrëveshjen e 5 qershorit

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti u shpreh se miratimi i  ndryshimeve në Kodin Zgjedhor nuk cenon marrëveshjen e 5...

Ndryshimet kushtetuese/ Shameti: Proces i domosdoshëm që shqiptarët të kenë ligjin...

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti i ka cilësuar në përputhje me Kushtetutën vendimet e Kuvendit, i cili miratoi dje...

Reforma Zgjedhore/ Shameti: Hapje listash dhe jo më koalicione parazgjedhore

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti deklaroi sot se "është shumë e shëndetshme që të ketë hapje listash dhe natyrisht si...

Paketa Anti KÇK/ Shameti: Mekanizëm në përkrahje të veprimtarisë së SPAK-ut

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti gjatë një interviste televizive duke folur mbi paketën Anti KÇK theksoi se është...

Ndryshimet në ligjin për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve/ Shameti: Përbëjnë...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti, deklaroi sot se ndryshimet në ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e...

Paketa “Anti KÇK”/ Shameti: Përshpejton luftën kundër krimit të organizuar

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Deputeti socialist Adnor Shameti, u shpreh sot gjatë një interviste televizive, se paketa "Anti KÇK" është komplementare me legjislacionin në...

Çështja “Tahiri”, Shameti: Të presim vendimin përfundimtar dhe të lëmë organet...

TIRANË, 20 shtator/ATSH-Maela Marini/ "Të lëmë organet e drejtësisë të bëjnë drejtësi e të presim vendimin përfundimtar të gjykatës", - deklaroi sot deputeti i...

Shameti: Dialogu mazhorancë-opozitë brenda kornizës kushtetuese dhe pa kushte

TIRANE, 18 shtator/ATSH/- Deputeti i PS, Adnor Shameti deklaroi sot "lajm i mirë është që ne kemi mirëpritur ftesën e OSBE-së për tryezën që...

Shameti: Kandidati Mema do ja rrisë vlerën Skraparit

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Deputeti i Qarkut Berat i Partisë Socialiste, Adnor Shameti në fjalën e tij në hapje të fushatës elektorale të 30 qershorit,...

Shameti: Reforma në Drejtësi nuk ka kthim pas

TIRANË, 22 maj/ATSH-Maela Marini/ "Zbatimi Reformës në Drejtësi tani është i padiskutueshëm, ndaj i siguroj të gjithë ata që janë trembur nga realizimi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA