Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

SERBI – Gjykata dënon shtatë persona për organizim të luftëtarëve të...

BEOGRAD, 4 prill /ATSH-DPA/ - Një gjykatë speciale për krimin e organizuar, krimet e luftës dhe terrorizmin në Beograd, vendosi të enjten të dënonte...

Thaçi e Vuçiç vazhdojnë sot dialogun në Bruksel

PRISHTINË, 23 Mars/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me lehtësimin e përfaqësueses së lartë e Bashkimit Europian, Federica...

SERBI – Përkujtohet 15-vjetori i vrasjes së kryeministrit Gjingjiç

BEOGRAD, 12 mars /ATSH-ANSA/ - Me rastin e përvjetorit të 15-të të vrasjes së kryeministrit reformator Zoran Gjingjic, kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, e shoqëruar...

SOFT NEWS – Krishtlindje në Beograd edhe në mars? Pse jo?

BEOGRAD, 12 mars /ATSH-AFP/ - Dekorimet e fundvitit, që këtë vit po ndriçojnë qendrën e Beogradit që prej shtatorit, nuk po hiqen as në...

SERBI – Rinisin pas 27 vjet ndërprerjeje fluturimet direkte Teheran-Beograd

BEOGRAD, 10 mars /ATSH-AFP/ - Irani dhe Serbia kanë rivendosur një linjë ajrore të drejtpërdrejt pas një ndërprerje 27 vjeçare, me uljen në pistën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA