Ballina Etiketimet Sebastian Kurz

Etiketim: Sebastian Kurz

Lufta kundër terrorizmit dhe negociatat/ Rama, videokonferencë me kancelarin austriak Kurz

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një videokonferencë me Kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz. Në video-konferencë u bisedua mbi luftën e përbashkët kundër...

Tërmeti, Kurz ngushëllon shqiptarët: Austria është e gatshme t’ju ndihmojë

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Ish-kancelari austriak, Sebastain Kurz, ka shprehur ngushëllimet e tij sa i përket tërmetit katastrofik që goditi Shqipërinë. “Mendimet dhe lutjet e...

Fitoi zgjedhjet në Austri, Basha uron Sebastian Kurz

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Sebastian Kurz dhe Partinë Popullore të Austrisë për fitoren e thellë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA