Ballina Etiketimet Schaeuble

Etiketim: Schaeuble

GJERMANI – Schaeuble: Bota të shfrytëzojë mundësitë në krizën e koronavirusit

MYNIH, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Bota duhet të shfrytëzojë mundësitë e paraqitura nga kriza e koronavirusit për të rimenduar disa nga mënyrat në të...

GJERMANI – Schaeuble: Rreziku i ekstremit të djathtë është nënvlerësuar

BERLIN, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Dhuna e individëve dhe grupeve, me të cilat Gjermania është përballur këto muaj e fundit është terrorizëm, theksoi presidenti...

BERLIN – Schaeuble: Pas 70 vitesh Kushtetuta gjermane e përshtatshme për...

BERLIN, 2 maj /ATSH-DPA/ - Kushtetuta gjermane e njohur ndryshe si Ligji Bazik, është e përshtatshme për të ardhmen ndërkohë që 70-vjetori i saj...

GJERMANI – Schaeuble : Shpresoj se Britania e Madhe mund të...

TOKIO, 30 mars /ATSH-DPA/ -  Ish-ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble, deklaroi se shpreson që Britania e Madhe mund të rishqyrtojë vendimin e saj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA