Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Sarandë – Ura në fshatin Leshnicë e Poshtme do të restaurohet

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ - Ura në fshatin Leshnicë e Poshtme në Sarandë, monument kulture e ndërtuar në shekullin XIX, pritet t'i nënshtrohet së shpejti...

Investim në zonat bregdetare, edhe Saranda me aeroport

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1373595809441387/ TIRANË, 1 gusht/ATSH/-Qeveria shqiptare po investon në të gjitha zonat bregdetare për të mbështetur turizmin ndërsa çdo ditë rritet numri i turistëve. Kështu u shpreh,...

FOTO/ Jahti më i madh në botë, ankorohet në Sarandë

TIRANE, 28 Korrik/ATSH/- Jahti më i madh në botë është ankoruar këtë fundjavë në gjirin e Sarandës. Lajmi bëhet i ditur nga kryeministri Edi Rama...

Spitali i ri i Sarandës me aparatura bio-mjekësore të teknologjisë së...

TIRANË, 26 korrik/ATSH-Arbi Fortuzi/ - Në qytetin e Sarandës është drejt përfundimit puna për ndërtimin e një spitali modern me aparatura dhe teknologji të...

Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/.- Kryeministri Edi Rama theksoi sot nga Saranda se "me hyrjen në fuqi të ligjit të strehimit do të krijohet një mundësi...

90 milionë euro për ndërtimin e aksit rrugor Kardhiq-Delvinë

TIRANË, 14 maj/ATSH/- Në kuadër të turit të llogaridhënies publike “puna për Shqipërinë që duam”, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri si dhe...

Jepet me qira Porti i Limjonit në Sarandë

TIRANË, 26 prill /ATSH/ - Qeveria ka vendosur sot dhënien e miratimit për lidhjen e kontratës së qirasë me tarifën 1 euro/kontrata, ndërmjet Ministrisë...

FOTO- Nëse ju tërheq historia dhe deti i kristaltë, vizitoni Sarandën

TIRANË, 20 prill/ATSH/ - Fama e Sarandës vazhdon të rritet dhe qyteti i bardhë, i përkufizuar kështu për shkak të ngjyrës shumë të qartë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA