Ballina Etiketimet Ryan

Etiketim: ryan

GJENEVË – OBSH: 10 % e popullsisë botërore me COVID-19

GJENEVË, 5 tetor /ATSH-DPA/ - Qindra miliona persona mund të jenë infektuar tashmë me koronavirusin e ri, shumë më tepër sesa numri aktual prej...

ZVICËR – OBSH: Organizimi i ngjarjeve kryesore sportive aspak realist

GJENEVË, 5 gusht /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se e konsideron aspak realiste mbajtjen e ngjarjeve sportive, me turma të mëdha,...

ZVICËR – Ryan: E mbivlerësuam aftësinë e vendeve të pasura për...

GJENEVË, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Sistemet shëndetësore të vendeve të pasura performuan më dobët nga sa pritej gjatë fazës së hershme të krizës së...

ZVICËR – Ryan: Mbyllja e kufijve strategji e pazbatueshme në një...

GJENEVË, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Mbajtja e kufijve të mbyllur nuk është një strategji e zbatueshme për të luftuar kundër koronavirusit të ri, paralajmëroi sot...

ZVICËR – Ryan: Qeveritë duhet të luftojnë, shifrat e COVID-19 nuk...

GJENEVË, 3 korrik /ATSH-AFP/- Organizata Botërore e Shëndetit u bëri thirrje sot vendeve të prekura nga koronavirusi që të zgjohen dhe të luftojnë, sepse...

ZVICËR – Ryan: Virusi nuk është bërë më pak patogjen

GJENEVË, 1 qershor /ATSH-AFP/- Nuk ka ndonjë konfirmim se koronavirusi i ri është bërë më pak patogjen, paralajmëroi sot OBSH, pas fjalëve të një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA