Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Rindërtimi pas tërmetit/ Çuçi: 67 aplikime për leje ndërtimi në bashkinë...

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Zv.ministrja e Turizmit dhe koordinatorja e Durrësit për strehimin pas tërmetit, Ornela Çuçi deklaroi se deri tani janë inspektuar 42 365...

Nis aplikimi online për bonus qiraje/ Çuçi: 3006 banorë të strehuar...

TIRANË, 6 janar /ATSH/ - Zv. ministrja e Turizmit, Ornela Çuçi, koordinatore për Durrësin për çështjen e strehimit të banorëve të prekur nga tërmeti...

Mesazhi i Fundvitit, Rama: 26 nëntori, kulmimi tragjik i një viti...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Kryeministri Edi Rama, në mesazhin e fundvitit për të gjithë shqiptarët risolli në vëmendje ngjarjet dramatike të fundvitit me...

“Programi i Rindërtimit”, kushte më të mira se më parë për...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Programi i Rindërtimit do të jetë një kapërcim i madh nga pikëpamja e planifikimit, cilësisë së ndërtimit dhe kushteve të...

Nis meremetimi i pallateve nga ndërtuesit, respektim i kodit antisizmik në...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama informoi sot mbi procesin e meremetimit të godinave me shumë njësi banimi (pallate), nga vetë kompanitë ndërtuese. Në...

Donacionet/ Rama: Një bazë jo e vogël për të ecur me...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u ndal sot te donacionet që janë dhënë deri tani në kuadër të procesit të rindërtimit dhe...

Rindërtimi mbetet prioritet i prioriteteve, brenda 2020 të gjitha shërbimet për...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Rindërtimi mbetet prioritet i prioriteteve", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, ndërsa foli për disa...

Programi i Rindërtimit/ Brenda gjashtë muajve, të prekurit nga tërmetit në...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se plani për rindërtimin pas tërmetit parashikon që brenda pranverës gjithçka të jetë e...

Pasojat e tërmetit/ Përjashtohen nga taksat subjektet që do shërbejnë për...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/-  Të gjitha ndërtimet dhe rikonstruksioni i banesave të dëmtuara nga tërmeti i fortë që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit...

Programi i Rindërtimit/ Skualifikohen kompanitë me probleme

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Kompanitë që do të përfshihen në Programin për Rindërtimin do t’u nënshtrohen kritereve të kualifikimit të vlerësimit sipas legjislacionit për prokurimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA