Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Rindërtimi mbetet prioritet i prioriteteve, brenda 2020 të gjitha shërbimet për...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Rindërtimi mbetet prioritet i prioriteteve", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, ndërsa foli për disa...

Programi i Rindërtimit/ Brenda gjashtë muajve, të prekurit nga tërmetit në...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se plani për rindërtimin pas tërmetit parashikon që brenda pranverës gjithçka të jetë e...

Pasojat e tërmetit/ Përjashtohen nga taksat subjektet që do shërbejnë për...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/-  Të gjitha ndërtimet dhe rikonstruksioni i banesave të dëmtuara nga tërmeti i fortë që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit...

Programi i Rindërtimit/ Skualifikohen kompanitë me probleme

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Kompanitë që do të përfshihen në Programin për Rindërtimin do t’u nënshtrohen kritereve të kualifikimit të vlerësimit sipas legjislacionit për prokurimin...

Situata pas tërmetit, Bushati: Qeveria reagim të shpejtë për të menaxhuar...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Deputeti socialist, Ervin Bushati deklaroi sot se qeveria ka bërë një reagim të shpejtë për të menaxhuar situatën pas...

Arkitekti italian Boeri: Rindërtim solid pas tërmetit, ndihemi pjesë e këtij...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ -Arkitekti italian Stefano Boeri deklaroi sot se ajo që po bëhet në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit është shumë...

VIDEO-FOTO/Tërmeti i 21 shtatorit/Nis rindërtimi i 17 banesave në fshatin Radë...

  TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/Në fshatin Radë të njësisë administrative Manëz ka nisur rindërtimi i 9 banesave, pas dëmtimeve të pariparueshme të shkaktuara prej tërmetit të...

Përfundon inspektimi i 8100 objekteve në Vorë nga 35 grupe inxhinierësh,...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Në 8100 godina kryesisht objekte banimi në Vorë janë përfunduar së verifikuari nga inxhinierët dhe grupet e punës së terren lidhur...

TOI: Izraelitët i riparojnë shtëpinë e dëmtuar shqiptarit mysliman që shpëtoi...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Një mysliman shqiptar, shtëpia e të cilit u shkatërrua gjatë tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë, do të rindërtohet nga...

“Rindërtimi jo në kurriz të së ardhmes”/ Asnjë taksë të re,...

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot se, “nuk duam që procesi i rindërtimit të bëhet në kurriz të së ardhmes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA