Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Programi i Rindërtimit/ Shijaku destinacion turistik, 90% e pallateve do të...

TIRANË, 7 mars/ATSH-Maela Marini/- "Programi i Rindërtimit është një mundësi e madhe për t'i dhënë ekonomisë një shtytje të re dhe për ta bërë...

Qytetarët do t’i përfitojnë falas shtëpitë e rindërtuara/ Deri në 31...

TIRANË, 7 mars/ATSH-Maela Marini/ Qytetarët do të përfitojnë falas banesat e rindërtuara pas tërmetit të 26 nëntorit 2019, ndërsa deri në fund të vitit,...

Bashkia e Durrësit vijon dëgjesat publike për zonat e rindërtimit

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Bashkia e Durrësit po vijon turin e dëgjesave publike me qytetarët në lidhje me katër zonat për zhvillim, pas tërmetit të...

Rindërtimi model suksesi/ Shtëpitë e reja individuale gati deri në fund...

TIRANË, 4 mars/ATSH-Maela Marini/ "Ne duam të rikthejmë nën çati ata që kanë humbur shtëpitë individuale që të festojnë Vitin e Ri në shtëpi...

Raporte periodike mbi ecurinë e programit të Rindërtimit, Rama: Garantojmë transparencë

TIRANË, 4 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama propozoi sot hartimin e raporteve periodike mbi Programin e Rindërtimit për të garantuar transparencë ndaj donatorëve, qytetarëve...

“E shkuara do jetë vetëm një kujtim”/ Margariti: Thumana e re,...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ -Dje u prezantua për banorët e Thumanës projekti i rindërtimit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti...

Ndërtimi i shtëpive pranë njëra-tjetrës, banorët fitojnë një pronë më shumë

TIRANË, 3 mars /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës për projektet e rindërtimit u shpreh se "shtëpitë nuk...

Rama: Në zonën e tragjedisë, ku do të ndërtojmë një shembull...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ - Në zonën e tragjedisë, ku do të ndërtojmë një shembull rrezatues të Shqipërisë që duam për fëmijët tanë, u...

Margariti: Banesat individuale në Thumanë rezistente ndaj tërmetit deri në 9...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës për projektet e rindërtimit u shpreh se, “kemi...

Rindërtimi/ Banesa me standarde më të mira, antisizmike dhe ekologjike për...

TIRANË, 3 mars /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës për projektet e rindërtimit u shpreh se banesat do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA