Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Programi i Rindërtimit/ Oponencë e të gjithë procesit, ekspertiza ndërkombëtare dhe...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama në një intervistë televizive deklaroi se, donatorët japin grante apo kredi vetëm nëse shohin garanci dhe...

Shifra rekord në Konferencën e Donatorëve, Ahmetaj: Qeveria shqiptare, institucion i...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi se qeveria shqiptare është kthyer në një institucion të besueshëm për Komisionin dhe Bashkimin Europian...

Programi i Rindërtimit në Durrës/ Riparimet me standarde, së shpejti shpallet...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Në zonën e plazhit në Durrës vazhdon faza e parë e rindërtimit që mundëson rikthimin e të prekurve nga tërmeti në...

Suksesi në Konferencën e Donatorëve/ Meta: Duartrokas nismën, duhet transparencë për...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ -Konferenca e Donatorëve për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit ka rezultuar me një ndihmë prej 1.15...

1.15 miliardë euro për Shqipërinë/ Çuçi: Sot kanë arsye të jenë...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Ministri i Plotfuqishëm për Menaxhimin e Emergjencave Civile, Bledi Çuçi përshëndeti Konferencën e Donatorëve ku u shpreh se fondet e...

Programi i Rindërtimit/ Rama: Kërkoj pak durim nga banorët, çdo qindarkë...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot banorëve të prekur nga tërmeti pak durim, duke theksuar se "duam të bëjmë një proces...

Komiteti i Rindërtimit/ Projekti nis së shpejti në Laç, Thumanë dhe...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se së shpejti do të nisë procesi i rindërtimit në Laç, Thumanë dhe Shijak. Në mbledhjen e...

Lagje të reja, por edhe rinkonfigurim urban pas tërmetit, Margariti: Në...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti gjatë një interviste televizive u shpreh se zhvillimi i i zonave të reja pas tërmetit të...

Programi i Rindërtimit/ Nevojiten 803 milionë euro për 11 490 banesa...

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Janë gjithsej 11 490 njësi strehimi që u kategorizuan si të shkatërruara ose prishura plotësisht, banorëve të të cilave do të...

FOTO-VIDEO – Programi i Rindërtimit/ Fluks aplikimesh online në Durrës, 56...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH-Z.Tosku/ Banorët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Durrës, mund të drejtohen në 56 sportelet e posaçme të ngritura...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA