Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Rindërtimi në Fushë-Krujë/ Bushi për ATSH-në: Hapësira prej 10 ha që...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Në Fushë-Krujë ka nisur dje projekti i rindërtimit për të strehuar familjet që kanë mbetur pa banesë nga tërmeti i 26...

Miratohet fondi/ Mbi 510 milionë lekë për rikonstruksionet pas tërmetit në...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për përdorimin e fondit të rindërtimit për financimin e rikonstruksionit të banesave individuale dhe njësive...

Grantet për riparimin e banesave në 75 milionë dollarë, shpërndahen brenda...

TIRANË, 16 qershor/ATSH-Maela Marini/ Rreth 75 milionë dollarë mendohet të jetë shuma totale e programit të granteve për riparimin e banesave të dëmtuara nga...

Veliaj i dorëzon çelësat e shtëpisë së re familjes Allmuça në...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/Xhemal Allmuça dhe bashkëshortja e tij, Bajamja, të dy pensionistë, kishin pak shpresa se një ditë familja e tyre, me gjashtë anëtarë...

Nis dhënia e dëmshpërblimeve për familjet e prekura nga tërmeti/ Arbana:...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ Për familjet e prekura nga tërmeti në Shijak nis sot dhënia e dëmshpërblimit, për riparimin e banesave të tyre. Kryetari i Bashkisë...

FOTO-Rindërtimi në Bubq/ Urbanizim dhe nxitje e agroturizmit

TIRANË, 28 maj/ATSH/ "Projekti i rindërtimit të Bubqit është gati dhe përveç urbanizimit të gjithë zonës do të krijojë edhe kushte për zhvillimin e...

Brenda vitit, çdo familje e prekur nga tërmeti në zonat rurale...

  https://www.facebook.com/b.taulant/videos/735268697296653/?t=3 TIRANË, 28 Maj/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se çdo familje në zonat rurale të prekura nga tërmeti...

Prezantohen projektet e rindërtimit në Bubq, në fund të qershorit çelet...

TIRANË, 22 maj/ATSH-Maela Marini/ Në fund të qershorit, në Bubq të Krujës do të çelet kantieri i rindërtimit, me një plan të ri zhvillimi...

Ndërtimi i 2 lagjeve të reja në Tiranë e Durrës pas...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "jemi në kushtet që hapim një kapitull të ri në kuptimin e plotë të fjalës,...

Asnjë qindarkë e prekur në buxhetin e Rindërtimit/ Së shpejti, nisin...

TIRANË, 12 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "nuk kemi prekur asnjë qindarkë të dedikuar për Rindërtimin, në kushtet kur pandemia na...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA