Ballina Etiketimet Reciprocitet

Etiketim: reciprocitet

Kurti: Reciprociteti për targat dakordësi e vjetër, Serbia u përgjigj me...

PRISHTINË, 29 shtator/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shprehu besimin që të gjendet një zgjidhje sot në Bruksel për çështjen e targave të automjeteve. Në...

Kurti jep detaje për aksionin në veri: Tabelat e përkohshme s’janë...

PRISHTINË, 20 shtator/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha sot në Kuvend se vendosja e reciprocitetit për vendosjen e tabelave të përkohshme nuk është...

Reciprociteti për automjetet me targa të Serbisë, ministri Sveçla: Do vendosen...

PRISHTINË, 20 shtator/ATSH/- Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me forcat e shumta policore në pikat kufitare, që ka të...

Kurti: Disa duan që të mos vendosim reciprocitetin me Serbinë

PRISHTINË, 2 gusht/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përsëritur se reciprocitetin me Serbinë do ta vendosin pasi të jenë të përgatitur mirë dhe...

Kurti: Nis sonte zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, hiqet taksa...

PRISHTINË, 31 mars /ATSH/ Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, si zëvendësim për...

Zëvendësimi i tarifës 100% me reciprocitet, Kurti: Nuk ka arsye që...

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri Albin Kurti ripërsëriti sot se tarifa 100% do të zëvendësohet me reciprocitetin, duke thënë se nuk ka arsye për...

Londër, Kurti kërkon nga Serbia njohjen e Kosovës dhe reciprocitet

PRISHTINË, 24 shkurt/ATSH/ Kryeministri Albin Kurti është duke qëndruar në Londër ku po merr pjesë në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Kurti...

Haradinaj: Heqja e taksës ndaj Serbisë, vetëm kur të njohë Kosovën

PRISHTINË, 5 nëntor/ATSH/ Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ditën e sotme theksoi se taksa ndaj Serbisë nuk duhet të hiqet...

PORTUGALI – Merkel kërkon reciprocitet në marrëdhëniet tregtare me Kinën

LIZBONË, 31 maj /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi sot nga Lizbona për më tepër reciprocitet në marrëdhëniet ekonomike dhe tregtare mes Bashkimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA