Ballina Etiketimet President

Etiketim: president

SHBA – Presindeti francez, Macron dënon luftën tregtare dhe nacionalizmin

UASHINGTON, 25 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron pohoi i vendosur para Kongresit amerikan se Irani nuk duhet të zotërojë më armë bërthamore...

KUBË – Miguel Diaz-Canel zgjidhet president

HAVANË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Numri dy i ekzekutivit kuban, Miguel Diaz-Canel u zgjodh për të pasuar presidentin në ikje, Raul Castro, i cili...

GJERMANI – Steinmeier: Trump dhe Putin të hedhin hapin e parë...

BERLIN, 15 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeieri i bëri thirrje presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij rus Vladimir Putin për të ndërmarrë...

SEUL – Ish-presidenti koreanojugor dënohet për korrupsion

SEUL, 9 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti koreanojugor, Lee Myung Bak u dënua zyrtarisht sot për korrupsion, tre ditë pas dënimit me 24 vite burg...

FOKUS – Italia ende në kërkim të një qeverie

ROMË, 4 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti italian, Sergio Mattarella fillon sot bisedimet në kuadër të formimit të qeverisë, një objektiv që duket ende larg...

EGJIPT – Sissi rizgjidhet president me 97,08 % të votave

KAJRO, 2 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sissi u rizgjodh për një mandat të dytë me 97,08% të votave të vlefshme, rreth...

SEUL – Mandat arresti për ish-presidentin koreanojugor Lee për korrupsion

SEUL, 22 mars /ATSH-AFP-DPA/ - Një gjykatë koreanojugore nxori sot një mandat arresti kundër ish-presidentit Lee Myung Bak, disa ditë pasi ishte marrë në...

MIANMAR – Jep dorëheqjen presidenti Kyaw, i akuzuar për spastrim etnik

RANGUN, 21 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i Mianmarit, Htin Kyaw, i cili jetonte në hijen e Aung San Suu Kyi dha sot dorëheqjen me...

RUSI – Trump: Me Putinin do të takohem shumë shpejt

MOSKË, 20 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump zhvilloi sot një bisedë telefonike me Vladimir Putin, për ta uruar për rizgjedhjen si president...

STRASBURG – KiE: Numri i pakufizuar i mandateve presidenciale një regres...

STRASBURG, 19 mars /ATSH-AFP/ - Ekspertët e Këshillit të Europës, mbështetës i respektimit të të drejtave të njeriut në hapësirën europiane, nënvizuan se heqja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA