Ballina Etiketimet Post-brexit

Etiketim: post-brexit

FRANCË – Parisi dhe Berlini thirrje për respektim të rregullave të...

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Ministrat francezë dhe gjermanë, të ngarkuar me Çështjet Europiane, kritikuan sot mungesën e përparimit në negociatat post Brexit, duke...

BRUKSEL – Rifillojnë negociatat post Brexit

BRUKSEL, 18 gusht /ATSH-AFP/ - Bisedimet midis Londrës dhe BE-së, për të gjetur një marrëveshje mbi marrëdhëniet e tyre post Brexitit, rinisin sot në...

IRLANDË – Martin: Marrëveshja post Brexit një domosdoshmëri absolute

BELFAST, 13 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri i ri irlandez, Micheal Martin tha sot se ka rënë dakord me homologun e tij britanik, Boris Johnson,...

BRITANI E MADHE – Patel: Sistemi i ri i emigracionit do...

LONDËR, 12 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe do të paraqesë një sistem emigracioni, i bazuar në pikat e post Brexit, që do ta...

BRITANI E MADHE – Gove: Mbi 700 milionë stërlina në kufijtë...

LONDËR, 12 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe planifikon të shpenzojë 705 milionë stërlina për të krijuar kontrolle kufitare post Brexit deri në fund...

BRUKSEL – BE: Ndryshime të pashmangshme me ose pa marrëveshje post...

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Brukseli paralajmëroi sot për ndryshime të pashmangshme pas periudhës së tranzicionit post Brexit dhe synon të miratojë masa të...

BRUSKEL – KE: Përparim i paktë në negociatat post Brexit

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Bisedimet post Brexit kanë bërë përparim të paktë dhe mbeten ende shumë mosmarrëveshje mes Bashkimit Europian dhe Britanisë së...

BRUKSEL – BM dhe BE dakord të përshpejtojnë diskutimet për një...

BRUKSEL, 5 qershor /ATSH-AFP/- Britania e Madhe dhe BE vendosën sot t'i përshpejtojnë diskutimet këtë verë, me synimin për të arritur një marrëveshje në...

BRITANI E MADHE – Barnier: Raundi tjetër i negociatave post Brexit...

LONDËR, 28 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier, tha sot se raundi i negociatave të javës së ardhshme do të jetë...

BRITANI E MADHE – Frost: Londra jo e gatshme të zgjasë...

LONDËR, 27 maj /ATSH-DPA/- Qeveria britanike nuk është e gatshme të zgjasë periudhën e tranzicionit post Brexit përtej fundit të vitit, tha sot kryenegociatori...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA