Ballina Etiketimet Polici

Etiketim: polici

MALI I ZI – Policia arreston një të dyshuar për krime...

BEOGRAD, 23 korrik /ATSH-AA/ - Policia malazeze njoftoi se ka arrestuar një shtetas të Serbisë i cili, mes tjerash, dyshohet për krime lufte mbi...

Policia nxit denoncimin e sulmeve seksuale pas Botërorit 2018

PARIS, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Prefekti i policisë së Parisit ftoi sot gratë të denoncojnë tek autoritetet çdo sulm seksual që kanë pasur gjatë...

Sezoni turistik/ Patrullime të përbashkëta mes Policisë së Shtetit dhe Policisë...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ - Për të rritur sigurinë për pushuesit gjatë sezonit turistik, Policia shqiptare dhe ajo italiane do të zhvillojnë patrullime të përbashkët...

Aksidentet në trafik, Policia e Kosovës apel drejtuesve të mjeteve

PRISHTINË, 9 Korrik/ATSH/.- Policia e Kosovës, pas vdekjes së gjashtë personave në dy aksidente rrugore, i bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të...

Policia e Shtetit, në parametrat mesatarë të vendeve të BE-së

TIRANË, 5 korrik/ATSH-Maela Marini/ Policia e Shtetit nga një trupë që ishte më e vjetra në moshë, më e pashkolluara, e keqpaguara dhe e...

Siguria kufitare, 8 oficerë shqiptarë trajnohen në Serbi

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ - Tetë oficerë të patrullimit kufitar do të trajnohen përkrah Policisë Kufitare Serbe që të reagojnë në mënyrë efikase ndaj trafikut të...

Policia kolumbiane zbulon kokainë në… bluzat e botërorit!

BOGOTA, 22 qershor /ATSH-DPA/ - Autoritetet kolumbiane konfiskuan 14 bluza, të ngjashme me fanelat e ekipeve të botërorit, që ishin mbushur me pesë kilogramë...

GREQI – Policia arreston një deputet të së djathtës ekstreme

ATHINË, 18 qershor /ATSH-ANA/ - Policia arrestoi sot në mëngjes deputetin Kostas Barbarusis, aktualisht i përjashtuar nga partia e ekstremit të djathtë ''Agimi i...

SOFT NEWS – Nëntë persona brenda një… makine? Janë adoleshentë francezë!

PARIS, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Puzzle matematike dhe fizike! Si mund të hyjnë nëntë persona në një automjet me kubaturë të vogël? Disa adoleshentë francezë...

Mbyllet faza e parë e Vetting-ut në Polici, të hënën nis...

TIRANË, 6 maj/ATSH-A.Fortuzi/ - Vetting-u në Policinë e Shtetit po shkon drejt përfundimit të fazës së parë, e cila parashikonte dorëzimin e formularëve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA