Ballina Etiketimet PERPARESI

Etiketim: PERPARESI

COVID-19 – Austria heq renditjen përparësore për vaksinimin

VJENË, 20 maj /ATSH-DPA/ - Austria po heq renditjen e përparësisë sipas moshës për vaksinimin kundër COVID-19, me mjekët e familjes tani në gjendje...

BERLIN – Gjermania heq renditjen përparësore ndaj vaksinave antiCOVID-19

BERLIN, 18 maj /ATSH-AFP/ - Gjermania ka në plan të heqë renditjen e saj përparësore për vaksinën antiCOVID-19 nga 7 qershori, njoftoi sot ministri...

SHBA – Shtëpia e Bardhë: Kuba nuk përbën përparësi për presidentin...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit Biden nuk po nxiton të ndryshojë politikën ndaj Kubës, e cila është aktualisht nën shqyrtim, deklaroi...

Algoritmi identifikon me emër se kush ka përparësi mbi vaksinën

MILANO, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Një algoritëm i zhvilluar nga statistët e Universitetit të Milano Bicocca identifikon me emër dhe mbiemër personat e moshës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA