Ballina Etiketimet Parlament

Etiketim: parlament

Votimi në Parlamentin e Maqedonisë, hap i madh drejt zbatimit të...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Votimi i ndryshimeve kushtetuese në Parlamentin e Maqedonisë është një hap i madh drejt zbatimit të Marrëveshjes së Prespës. Kështu vlerësoi sot ministri...

GREQI – Cipras përshëndet miratimin e Marrëveshjes së Prespës nga parlamenti...

ATHINË, 20 tetor /ATSH/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras, i cili ka marrë edhe postin e ministrit të Jashtëm, përshëndeti dje vendimin e parlamentit...

SHKUP – Parlamenti debaton marrëveshjen për ndryshimin e emrit

SHKUP, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti maqedonas fillon sot debatin për amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit, në një përpjekje për t'i...

Parlamenti Europian pezullon shefin e zyrës në Greqi me akuzën për...

STRASBURG, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian njoftoi sot pezullimin e shefit të zyrës ndërlidhëse në Greqi dhe dy prej bashkëpunëtorëve të tij nën...

FOKUS – Pas referendumit nis beteja në Parlament për emrin e...

SHKUP, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria dhe opozita thërrisnin sot fitore, një ditë pas referendumit për emrin e ri të Maqedonisë, me fitoren e...

KANADA – Parlamenti revokon shtetësinë e Aung San Suu Kyi

OTAVA, 28 shtator /ATSH-ANSA/ - Parlamenti i Kanadasë votoi njëzëri një mocion për heqjen e shtetësisë së nderit për udhëheqësen e Mianmarit, Aung San...

OSLO – Arrestohet një shtetas rus për spiunazh në Parlamentin norvegjez

OSLO, 24 shtator /ATSH-AFP/ - Një shtetas rus i cili u arrestua javën e kaluar për spiunazh në Norvegji, hodhi poshtë akuzat me pretendimin...

ARGJENTINË – Parlamenti i heq imunitetin ish-presidentes Kirchner pas akuzave për...

BUENOS AIRES, 23 gusht /ATSH-DPA/ - Ligjvënësit argjentinas votuan dje për heqjen e imunitetit parlamentar të ish-presidentes Cristina Fernandez de Kirchner, duke lejuar në...

SLLOVENI – Kandidati i pavarur, Marjan Sarec propozohet për postin e...

LUBJANË, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Një koalicion i qendrës së majtë ka propozuar zyrtarisht në Parlamentin slloven, kandidatin e pavarur Marjan Sarec, 40 vjeç,...

Studim – Numrat ndryshuan historinë e përfaqësimit të grave në Parlament

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ - Kuotat janë opsioni më i mirë për të siguruar përfaqësimin e grave, çka bëri që për herë të parë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA