Ballina Etiketimet Oxfam

Etiketim: Oxfam

SHBA – Oxfam: Vendet e pasura kanë rezervuar gjysmën e dozave...

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Një grup i vendeve të pasura që përbëjnë 13% të popullsisë botërore ka blerë paraprakisht gjysmën e dozave të...

COVID-19 – OXFAM shkurton 1 450 vende pune

LONDËR, 21 maj /ATSH-AFP/- Organizata joqeveritare “Oxfam” do të mbyllë 18 zyra në të gjithë botën dhe do të shkurtojë afro 1 500 vende...

FRANCË – Oxfam: 500 milionë persona në botë të kërcënuar nga...

PARIS, 9 prill /ATSH-AFP/ - Një gjysmë miliardë persona më shumë në botë mund të preken nga varfëria nëse planet mbështetëse nuk zbatohen shpejt...

DAVOS – “Oxfam”: 26 më të pasurit kanë para sa gjysma...

DAVOS, 21 janar /ATSH-AFP/ - Përqendrimi i pasurisë është theksuar edhe më shumë në vitin 2018, 26 miliarderë kanë në duart e tyre po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA