Ballina Etiketimet Nisa

Etiketim: Nisa

Nisa në garë për të qenë Kryeqyteti Europian i Kulturës 2028

PARIS, 9 maj /ATSH-AFP/ - Qyteti francez i Nisës ka nisur garën për të qenë Kryeqyteti Europian i Kulturës në 2028, njoftoi kryebashkiaku i...

FRANCË – Nisa dhe Dankërku mbyllen për shkak të situatës së...

PARIS, 27 shkurt /ATSH-DPA/ - Një bllokim i pjesshëm ka hyrë në fuqi që nga kjo fundjavë në rajone të ndryshme të Francës, përfshirë...

FRANCË – Qyteti i Nisës kandidat për në trashëgiminë e UNESCO-s

PARIS, 13 janar /ATSH-AFP/- Midis Detit Mesdhe dhe Alpeve, qyteti turistik i Nisës, kryeqyteti i Bregut të Kaltër, është në radhë për t'u anëtarësuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA