Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

BRUKSEL – KE mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë

BRUKSEL, 16 prill /ATSH/ - Komisioni Europian do të rekomandojë që Bashkimi Europian të hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë, sipas një...

Mediat gjermane: KE rekomandon çeljen e negociatave për Shqipërinë

TIRANË, 15 Prill/ATSH/.- Komisioni Europian do të rekomandojë çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Lajmi konfirmohet nga Westdeutsche Allgemeine...

Shqipëri-Greqi me marrëveshje të re dhe më të drejtë se në...

TIRANË, 20 Mars/ATSH-Maela Marini/ - "Kohëzgjatja e negociatave me Greqinë ka një rëndësi të dorës së dytë, për ne rëndësi të dorës së parë...

Negociatat me Greqinë, Meta: Bashkëpunim mjaft konstruktiv me Bushatin

TIRANË, 20 Mars/ATSH/.- Presidenti Ilir Meta shprehu sot bindjen se ka realizuar një bashkëpunim të dobishëm me Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme,...

SHBA – Uashingtoni garanton se vendosmëria e tij ka shtyrë Phenianin...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-AFP/ - Administrata amerikane mbrojti sot vendimin e Donald Trump për një takim historik me liderin koreanoverior Kim Jong Un dhe...

SEUL – Moon: Ende herët për optimizëm mbi denuklearizimin koreanoverior

SEUL, 7 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti koreanojugor, Moon Jae In vlerësoi sot se është ende shumë herët për të qenë optimist përsa i përket...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA