Ballina Etiketimet Ndryshime kushtetuese

Etiketim: ndryshime kushtetuese

“Marrëveshja e 5 qershorit nuk është shkelur”/ Ndryshimet kushtetuese duhen reflektuar...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh në një intervistë televizive se mazhoranca është brenda të...

Ndryshimet kushtetuese/ Manja: Partitë mund të grupohen në koalicione parazgjedhore, por...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ - “Votimi i sotëm në Kuvendin e Shqipërisë për ndryshimet kushtetuese konsiderohet një votim historik”. Kreu i Komisonit të Ligjeve, Ulsi Manja...

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/ Raportuesi i CDU-së për Shqipërinë, Löbel: Hap...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ “Një hap i shkëlqyer për Shqipërinë në rrugën drejt Europës”, e cilësoi sot Nikolas Löbel, raportues i CDU për Shqipërinë, miratimin...

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/ Ambasada e SHBA-së: Veprim në kompetencën e...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ “Më 23 korrik, Parlamenti miratoi legjislacionin për të kodifikuar marrëveshjen e 5 qershorit për reformën zgjedhore, e cila u arrit në...

Soreca: Votimi i 23 korrikut plotësoi kushtin kryesor për hapjen e...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca shprehet se Parlamenti i ka kompetencat ligjore për të bërë ndryshime të tjera...

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshime kushtetuese/ Manja:...

TIRANË, 10 korrik/ATSH-Maela Marini/ Nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese në hapjen e listave dhe eliminimin e koalicioneve parazgjedhore u...

Ndryshimet Kushtetuese për sistemin zgjedhor/ 7 ditë kohë për 4 ekspertët...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Kuvendi i ka lënë 7 ditë kohë 4 ekspertëve konstitucionalistë për t’u kthyer përgjigje pyetjeve të deputetëve për ndryshimet kushtetuese për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA