Ballina Etiketimet Muaji i kujteses

Etiketim: muaji i kujteses

“Muaji i kujtesës”/ Përkujtohet poeti dhe dramaturgu Frederik Reshpja

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Në kuadër të "Muajit të Kujtesës", përkujtohet sot poeti dhe dramaturgu Frederik Reshpja. "Homazh një prej poetëve më të jashtëzakonshëm shqiptarë, shpirtit...

“Muaji i Kujtesës”/ Përkujtohet artisti Mihal Luarasi

TIRANË, 15 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Në kuadër të iniciativës që ka ndërmarrë “Ministria e Kulturës” për ta konsideruar muajin shkurt si “Muaji i Kujtesës”, në...

“Muaji i Kujtesës”/ Aktivitete edukative për të rinjtë në muzeun “Shtëpia...

TIRANË, 8 shkurt /ATSH – I. Vata/ Muzeu Kombëtar "Shtëpia me Gjethe” në muajin shkurt, i cili do jetë “Muaji i Kujtesës” ka organizuar...

Homazh At Zef Pllumit, që rrojti për të kujtuar

TIRANË, 2 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Ministria e Kulturës bën të ditur se muaji shkurt do të jetë edhe “Muaji i Kujtesës”. Pikërisht kështu është emëruar, pasi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA