Ballina Etiketimet Moratoriumi i gjuetisë

Etiketim: moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë/ Braçe-Bashës: Harroje gjuetinë në Divjakë, ti dhe ushtria...

TIRANË, 8 prill /ATSH/ “Gjueti në Divjakë, nuk do këtë më kurrë”, kështu deklaron zëvendëskryeministri, Erion Braçe. Ky reagim i Braçes vjen pas deklaratës së...

Fauna në Malin e Tomorit, pamjet spektakolare të kaprojve, derrit të...

https://www.facebook.com/MinistriaeMjedisitdheTurizmit/videos/736654520144276/ TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Vendosja e moratoriumit për ndalimin e gjuetisë në pyje dhe shtimi i zonave të mbrojtura natyrore po sjellin gjithnjë e...

VIDEO/Moratoriumi i gjuetisë, shton faunën në zonat e Mbrojtura

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Vendosja e moratoriumit të gjuetisë, ka bërë të mundur mbrojtjen dhe shtimin e kafshëve dhe shpendëve në Zonat e Mbrojtura. Ministria...

FOTO/ Moratoriumi i gjuetisë, paradë e “banorëve të pyllit” në Parkun...

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ - Javën e kaluar ekipi i PPNEA (Mbrojtja dhe ruajtja e mjedisit natyror në Shqipëri) përmbushi kontrollin e parë të...

Moratoriumi i gjuetisë rikthen gjelin e egër në parkun kombëtar të...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH-A.ALLA/ - Gjeli i egër është një specie e kërcënuar nga zhdukja që jeton pak në numër në pyjet e dendura...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA