Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

FOTO – Saranda dhe Ksamili pastrohen nga mbetjet urbane

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ - Pastrimi i mjediseve të përbashkëta është një sfidë e vazhdueshme për bashkinë e Sarandës. Ditët e fundit punonjësit e Ndërmarrjes së...

Mbrojtja e natyrës në rajonin e Prespës, prioritet

TIRANË, 20 Gusht /ATSH/ -Për herë të parë që prej vitit 1972, Shoqata Ekologjike Maqedonase (MES), me zyrë në Shkup, ka zgjeruar prezencen e...

Durrësi aktiv për një bregdet të pastër

TIRANË, 2 Gusht /ATSH/ -Një bregdet sa më i pastër dhe aktivizmi qytetar për respektimin dhe mbrojtjen e mjedisit janë në qendër të projektit...

MJEDIS – Shpërbëhen retë për të riparuar Barrierën e Madhe Koralore

SIDNEJ, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Të qartësohen retë për të reflektuar më mirë diellin apo të mbulohet deti me një filtër mbrojtës janë disa...

Mjedisi, DBU u ofron bursa në Gjermani studentëve shqiptarë

TIRANË, 19 Qershor/ATSH/ -Fondacioni gjerman i Mjedisit (DBU) akordon bursa gjashtë deri dymbëdhjetë mujore, të diplomuarve shqiptarë me rezultate mbi mesataren, për kërkime dhe...

Dita Botërore e Mjedisit, presidenti apelon për përgjegjshmëri qytetare

TIRANË, 5 Qershor/ATSH/ -"Kujdesi ndaj mjedisit është përgjegjësia jonë ndaj gjeneratave të ardhshme". Presidenti i Republikës, Ilir Meta në ditën Botërore të Mjedisit, ka bërë...

Çështjet e mjedisit, 93% e ankesave të qytetarëve u jepet zgjidhje

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155800065581523/?t=2 TIRANË, 11 maj/ATSH/- Nga 249 ankesa drejtuar ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit në lidhje me çështjet e mjedisit, falë zyrës së bashkëqeverisjes janë zgjidhur...

SHBA – OKB-ja krijon një grup pune për të nxitur idenë...

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi sot një kuadër pune për hartimin e një pakti të ardhshëm për klimën,...

PEKIN – Posta e Kinës, më shumë shërbim të gjelbër deri...

PEKIN, 10 maj /ATSH/ - Korporata postare e Kinës do të bëjë të mundur që deri në vitin 2020, të gjitha automjetet e reja,...

Vijon aksioni i pastrimit në Pukë dhe mbjellja e drurëve dekorativë

TIRANE, 25 Prill /ATSH/ -Në kuadër të nismës “Për një Shqipëri të Pastër” dhe në zbatim të Planit të Veprimit të bashkisë, “Për një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA