Ballina Etiketimet MERCOSUR

Etiketim: MERCOSUR

FRANCË – Riester: Parisi nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen ekzistuese BE-Mercosur

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen e liberalizimit të tregtisë midis Bashkimit Europian dhe vendeve Mercosur në atë formë...

BRUKSEL – Partnerët kërkojnë ratifikim të shpejtë të marrëveshjes BE-MERCOSUR

BRUKSEL, 26 nëntor /ATSH-AFP/ - Organizatat e punëdhënësve nga BE-ja dhe vendet e Mercosur-it bënë thirrje sot në një deklaratë të përbashkët për ratifikimin...

FRANCË – Garancitë mjedisore të nevojshme për marrëveshjen tregtare BE-MERCOSUR

PARIS, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Garanci të reja mjedisore janë të nevojshme përpara se Bashkimi Europian të mund të nënshkruajë një marrëveshje tregtare me...

GJERMANI – Berlini: Europianët shumë skeptikë për marrëveshjen BE-Mercosur

KOBLENZ, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrat europianë të Bujqësisë janë shumë skeptikë për të ardhmen e marrëveshjes së gjerë tregtare midis BE-së dhe vendeve...

GJERMANI – Seibert: Kancelarja Merkel ka shqetësime mjedisore për marrëveshjen me...

BERLIN, 21 gusht /ATSH-DPA/ - Çeshtjet mjedisore në rajonin e Amazonës e kanë lënë kancelaren gjermane, Angela Merkel, me dyshime të konsiderueshme në lidhje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA