Ballina Etiketimet MEPJ

Etiketim: MEPJ

Shqipëria synon vendin e anëtarit jo të përhershëm në Këshillin e...

TIRANË, 5 Qershor/ATSH/ - Shqipëria synon të bëhet vend anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, për periudhën 2022-2023. Këshilli i Ambasadorëve...

Hov i ri në marrëdhëniet ekonomike me Japoninë

TIRANË, 4 Qershor/ATSH/ -Ka ardhur momenti që marrëdhëniet ekonomike mes Shqipërisë dhe Japonisë të marrin një hov të ri. Ministri për Europën dhe Punët e...

Vendet e Ballkanit Perëndimor, qasje më të madhe ndaj projekteve infrastrukturore

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1299119900222312/ TIRANË, 15 Maj/ATSH-Gjergji Mima/ -Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë një qasje më të madhe sa i përket projekteve infrastrukturore, si në infrastrukturën...

Hapja e negociatave, Shqipëria mundësi aksesi në fonde të mëdha investimesh

TIRANË, 13 maj/ATSH-Gjergji Mima/ - Me hapjen e negociatave me Bashkimin Europian Shqipëria do të ketë mundësi aksesi për ato që quhen fonde strukturore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA