Ballina Etiketimet Meksike

Etiketim: meksike

MEKSIKË – Vritet një tjetër kandidat për zgjedhjet lokale

- Më shumë se 100 politikanë apo kandidatë janë vrarë gjatë kësaj fushate - OAXACA, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Një kandidat për zgjedhjet lokale të...

MEKSIKË – 93 politikanë të vrarë tetë muajt e fundit

MEKSIKO, 10 maj /ATSH-DPA/ - Më shumë se 90 politikanë, ku shumica janë përfaqësues të qeverisjes lokale, janë vrarë në Meksikë gjatë tetë muajve...

MEKSIKË – Pesë politikanë të vrarë brenda një jave

CUIDA JUAREZ, 7 maj /ATSH-AFP/ - Dy politikanë u vranë këtë fundjavë në shtetin meksikan të Chihuahuas, në kufi me SHBA-në, duke e çuar...

MEKSIKË – Karvane migrantësh trokasin në portat e SHBA-së

TIJUANA, 26 prill /ATSH-AFP/ - Një muaj më parë, në jug të Meksikës, Olga Caballero dhe katër fëmijët e saj iu bashkuan karvanit të...

BRUKSEL – BE dhe Meksika marrëveshje për një traktat të ri...

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dhe Meksika njoftuan arritjen e një marrëveshjeje në parim për modernizimin e traktatit të tregtisë së lirë...

SHBA – Trump dërgon Gardën kombëtare në kufirin me Meksikën

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump urdhëroi sot dërgimin e Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën, për të parandaluar imigracionin klandestin...

SHBA – Trump kërkon vendosjen e ushtrisë në kufirin me Meksikën

UASHINGTON, 3 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se synonte vendosjen e ushtrisë amerikane në kufirin me Meksikën, gjë që do...

MEKSIKË – Një tërmet 7,5 ballë Rihter godet jugperëndimin e vendit

MEKSIKO SITI, 17 shkurt /ATSH-DPA/ – Një tërmet me magnitudë 7,5 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur Meksikën. Sipas Qendrës amerikane për Studime Gjeologjike (USGS)...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA