Ballina Etiketimet Meksike

Etiketim: meksike

MEKSIKË – Rrëzohet avioni me njëqind pasagjerë në bord, fatmirësisht nuk...

MEKSIKO, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Njëqind pasagjerë të kompanisë ''Aeromexico'' i kanë shpëtuar për mrekulli rrëzimit të avionit në momentin e uljes në tokë...

MEKSIKË – 11 000 vrasje në gjashtë muaj lidhur me trafikun...

MEKSIKO, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Trafikantët e drogës janë origjina e pjesës më të madhe të vrasjeve në Meksikë, njoftoi sot një OJQ, sipas...

MEKSIKË – Vritet me armë zjarri gazetari Ruben Pat, drejtor i...

MEKSIKO, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Një gazetar u vra sot në afërsi të Kankunit, në shtetin turistik të Quintana Roo (në lindje të Meksikës),...

SHBA – Pompeo në Meksikë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

UASHINGTON, 13 korrik /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo është pritur sot në Meksiko për takimin e parë të nivelit të lartë...

ARKEOLOGJI – MEKSIKË – Lëkundjet e tokës nxjerrin në pah rrënojat...

MEKSIKO, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Lëkundjet e tokës që shkatërruan qendrën e Meksikës 19 shtatorin e kaluar nxorrën në pah një zbulim të rëndësishëm...

MEKSIKË – Presidenti Obrador fton Donald Trump në ceremoninë e marrjes...

MEKSIKO, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti sapozgjedhur i Meksikës, Andrés Manuel Lopez Obrador njoftoi sot se dëshironte të ftonte Donald Trump më 1 dhjetor...

MEKSIKË – Të paktën 12 të vdekur nga shpërthimi i një...

MEKSIKO, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Të paktën 12 persona u vranë sot gjatë shpërthimit të një magazine me fishekzjarre në Tultepec, qytet në veri...

KOMENT – Dhuna, korrupsioni dhe Trump sfidat e Obradorit

MEKSIKO, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Nga dhuna, që lidhet me trafikun e drogës, deri te  marrëdhëniet e komplikuara me SHBA-në, janë sfidat e shumta...

Sfida Brazil-Meksikë premton spektakël

TIRANË, 2 Korrik /ATSH/ -Këtë të hënë do të luhen dy ndeshjet e radhës se 1/8-ave të Botërorit, rezultatet e të cilave do të...

MEKSIKË – Obrador fiton zgjedhjet presidenciale

MEKSIKO, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Kandidati i së majtës, Andres Manuel Lopez Obrador ka fituar, mes shifrave 53% dhe 53,8% të votave, zgjedhjet presidenciale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA