Ballina Etiketimet Marreveshje tregtare

Etiketim: marreveshje tregtare

Rritje të eksporteve të produkteve bujqësore dhe blegtorale

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin miratoi sot projektligjin "Për ratifikimin e marrëveshjes së partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit ndërmjet...

UASHINGTON – Marrëveshje e re tregtare SHBA-Japoni

TOKIO/UASHINGTON, 8 tetor /ATSH-DPA/ – SHBA dhe Japonia nënshkruan zyrtarisht një marrëveshje dypalëshe tregtare, edhe pse presidenti i SHBA-së, Donald Trump është ankuar përsëri...

SHBA – Trump: Raundi i negociatave tregtare me Kinën në shtator

UASHINGTON, 16 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi se seanca e ardhshme e negociatave tregtare mes Pekinit dhe Uashingtonit programuar në fillim...

UASHINGTON – WSJ: SHBA dhe Kina shumë pranë një marrëveshjeje tregtare

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dhe Kina janë afër një marrëveshje që do t’i jepte fund sprovës së forcës të nisur vitin e...

STRASBURG – PE miraton marrëveshjen e rëndësishme tregtare BE-Japoni

STRASBURG, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian miratoi sot një marrëveshje të gjerë tregtare midis BE-së dhe Japonisë e prezantuar si një simbol përballë...

SHBA – Trump: Finalizohet marrëveshja tregtare dypalëshe me Meksikën

UASHINGTON, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot arritjen e një marrëveshje shumë të mirë tregtare me Meksikën në kuadër të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA