Ballina Etiketimet Marika Kallamata

Etiketim: Marika Kallamata

Aktorja Marika Kallamata përkujtohet në 90-vjetorin e lindjes

TIRANË, 19 nëntor/ATSH – Bledi Naska/ Marika Kallamata i përket asaj plejade të brezit të aktorëve që krijuan institucionin e artit skenik shqiptar. Ajo...

Meta, mesazh ngushëllimi për artisten Marika Kallamata: Humbje e pazëvendësueshme

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të artistes së shquar dhe të dashur Marika Kallamata. Meta tha se "kjo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA