Ballina Etiketimet Mafia

Etiketim: mafia

LION – Interpol: Arrestohen gjashtë anëtarë të mafias kalabreze

LION, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Gjashtë anëtarë të mafias kalabreze u arrestuan në Argjentinë dhe Kosta Rika në një operacion të përbashkët të ndërmarrë...

ITALI – 75 të arrestuar pas një operacioni të gjerë antimafia

ROMË, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Policia financiare italiane (GDF) njoftoi sot një operacion të gjerë anti-mafia në Itali dhe në Zvicër, gjatë të cilit...

ITALI – Operacion antimafia pas shpërdorimit të fondeve publike dhe të...

ROMË, 28 maj /ATSH-AFP/ - Policia italiane njoftoi sot se kishte kapur një rrjet të gjerë kriminal mafioz në jug të Italisë, akuzuar për...

ITALI – Arrestohen 330 persona në një operacion kundër “Ndrangheta”-s

ROMË, 19 dhjetor /ATSH-DPA/ - Policia italiane deklaroi sot se kishte arrestuar 330 persona duke përfshirë disa në Zvicër, Gjermani dhe Bullgari, gjatë një...

AUSTRI – Dënim me burg për dy persona për tregti armësh...

KLAGENFURT, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Një austriak dhe djali i tij u dënuan me burg për furnizimin me armë, që prej vitit 2011, të...

KATANIA – Arrestohen 32 persona të akuzuar si pjesëtarë të Cosa...

KATANIA, 12 tetor /ATSH-ANSA/ - Një operacion i gjerë i policisë së komandos rajonale të Katanias ka nisur në të gjithë territorin kombëtar për...

ITALI – Berlusconi hetohet për vënien e bombave nga mafia gjatë...

PALERMO, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi po hetohet nga prokurorët e Firences në lidhje me një seri vënie bombash mafioze në...

ITALI – Policia arreston mafiozë siçilianë të lidhur me mafien e...

PALERMO, 18 korrik /ATSH-DPA/ - Policia italiane njoftoi arrestimin e 18 personave, në një aksion kundër mafiozëve siçilianë në Palermo, të lidhur me familjen...

KALABRI – Arrestohet i shumëkërkuari i Ndrangheta-s, Francesco Strangio

KALABRI, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Francesco Strangio, një anëtar i rrezikshëm i mafies kalabreze ''Ndrangheta", u arrestua pas më shumë se një viti në...

AUSTRI – Policia sekuestron 37,3 milionë euro asete mafioze

VJENË, 12 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Policia austriake ka arritur të sekuestrojë një pjesë të madhe së parave të mafias në Austri, sipas hetuesve. Policia austriake...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA